Kararlılığın Sakin ve Kesin Olanı

IMG_5813.JPG

Öfke kontrolü konusuna hayatımın farklı dönemlerinde, yoğun şekilde veya öyle geçerken ayak üstü çok eğildim. Dönem dönem çok yaşadığım bu probleme çeşitli çözümleri çok denedim. Denemelerim ve tatmin olmayışlarım oldu.

Makaleler ve kitaplar da okudum tabii. Bu konuda en son okuduğum kitabı buraya yazmak, öfke kontrolü konusunda yolu buraya kadar gelenlerle paylaşmak istedim. Çünkü Dr. Harriet Lerner’ın Öfke Dansı bu konuda çok yardımcı olan, öfkeyi hem anlamada hem çözüme yönelik önerilerde farklı bakış açısı kazandıran bir kitap.

Çok özetle öfkenin/öfke patlamalarının kim olduğumuz, nerede durduğumuz, ne istediğimiz ve bizim için neyin kabul edilebilir neyin edilemez olduğu konularında sakin ama kesin bir kararlılığa geçememiş olmamızdan kaynaklandığı üzerine kurulu.  Ve bu kararlılığı kazanmak için hem ufak hem dev adımlar öneriyor.

Kalıplar içinde davranmaktan vaz geçip, her türlü ilişkide yeni bir konumu açıklığa kavuşturmak için gerekli anlayış ve pratik beceri örnekleri sunuyor.

Öfke kontrolü hakkında bir kitabın sağlayabileceği fayda ne olabilirse tamamını sunuyor, ihtiyaç duyarsanız tavsiye ederim.

Sevgiler.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s